MATERIÁLY NA DĚTSKÝCH HŘIŠTÍCH

Námi dodávané prvky je možné navrhnout v nepřeberné kombinaci provedení. Dětské herní prvky lze dodat ve třech základních provedeních: Lepený hranol, stále oblíbenější celokovové provedení a provedení z přirozeně rostlé akátové kulatiny.
Pro lepší orientaci níže uvádíme vyobrazení vizualizací stejné sestavy ve všech třech možných provedeních a také informace k dalším materiálům, které k výrobě našich prvků používáme.

LEPENÝ HRANOL

Herní sestavy a prvky jsou vyrobeny ze sušeného triohranolu s cinkovaným spojem ze severských jehličnanů průřezu 95 x 95 mm. Materiál je ošetřen tenkovrstvou lazurou s ochranou proti UV záření, dřevokazným houbám i hmyzu. V barevném provedení Pinie. Toto materiálové provedení má dle našich zkušeností nejlepší poměr kvality a ceny. Stojky z hranolu jsou kotveny na ocelových, žárově zinkovaných kotvách.

KOVOVÉ PRVKY

Celokovové sestavy jsou řešeny bez použití přírodních materiálů podlehajících přirozenému stárnutí. Základním materiálem je tedy kovová konstrukce s povrchovou úpravou žárovým zinkováním, vypalovanou práškovou barvou Komaxit v barevnosti RAL, případně nerez.  Jako doplňkové materiály jsou použita lana s ocelovou vložkou Hercules případně plasty HDPE. Celokovové sestavy jsou v dnešní době nejoblíbenější pro svoji bezúdržbovost a velkou odolnost proti vandalismu.

AKÁTOVÉ PRVKY

Sestavy z akátové, přirozeně rostlé  kulatiny, nalézají své uplatnění nejčastěji na přírodních hřištích. Jako konstrukční materiál je zvolena dřevina Trnovník akát – Robinia pseudoacacia, odolávající povětrnostním vlivům. Tato dřevina také vyniká velkou pevností.

DOPLŇKOVÉ MATERIÁLY A JEJICH KOMBINACE

Na herních prvcích kombinujeme materiály tak, aby vše odpovídalo nejnovějším trendům a platným normám. Všechny použité materiály a technologie jsou vhodné na výrobky pro naše nejmenší a jsou zdravotně nezávadné. Samozřejmostí je také certifikace všech materiálů i hotových výrobků.

LANOVÉ PRVKY A PRVKY Z HDPE PLASTU

Lanové prvky jsou vyrobeny z lan Herkules pr. 16 mm, z 6 ocelových pramenů o síle 2,5 mm, potažené polyesterovým lanem, odolným proti UV záření a vandalismu.
Plastové herní prvky z HDPE – vysokohustotního celoprobarveného polyethylenu. Materiál naleznete na tělech oblíbených pružinových houpadel a také jako doplňkový materiál na ostatních prvcích.

Všechny materiály jsou samozřejmě certifikované pro použití na dětských hřištích, jsou zdravotně nezávadné a svojí životností a trvanlivostí plně vyhovují celoročnímu venkovnímu umístnění.